Mateusz Tomaszuk

Panowie

15991498_1388794404473583_979167821_o-1

fot. Angelika Żeleźnicka

Polski dziennikarz, prezenter radiowy.  Jego przygoda z radiem rozpoczęła się od poprowadzenia 1254 wydania Listy Przebojów Trójki z Markiem Niedźwieckim w wieku 15 lat. Od 2014 roku jest dziennikarzem i prezenterem muzycznym Czwórki Polskiego Radia. Należy do kolegium muzycznego stacji.

Jest gospodarzem autorskiej audycji muzycznej „Off Control”, w której bez pośpiechu i szufladkowania prezentuje muzykę, która wywołuje emocje. To audycja przy współudziale wyjątkowych, oddanych słuchaczy i wyjątkowych gości. Off Control to również koncerty na żywo i live session w studiu koncertowym Czwórki. Kolejnym autorskim projektem jest „Muzyczne Biuro Podróży” – autorska audycja muzyczna, w której w każdym tygodniu prezentowana jest muzyka z innego kraju świata.

Współtworzy również popularną audycję – Absolutnie Niepoważni – rozrywkowa audycja z udziałem takich gości jak: Zbigniew Wodecki, Robert Makłowicz, Tomasz Kammel, Karol Strasburger, Marcin Prokop, Joanna Jabłczyńska, Maciej Orłoś, Czesław Mozil, Hubert Urbański, Ewa Drzyzga, Magda Gessler, Marcin Mroczek, Tomasz Rożek, Michel Moran, Otylia Jędrzejczak, Mateusz Damięcki, Natalia Lesz, Krzysztof Hołowczyc, Natalia Nykiel, Adam Zdrójkowski, Tomasz Zubilewicz, Maciej Musiał, Przemysław Babiarz, Barbara Kurdej-Szatan i wielu innych…

Mateusz Tomaszuk był nominowany w plebiscycie MEDIATORY 2015 w kategorii: ,,Akumulator’’ za audycję Absolutnie Niepoważni. Był także jurorem Czwartej Edycji ,,Stage4You’’ – talent show rejestrowany przez Uniwerek.tv, który ma na celu wyłonić zespół, który zagra na Juwenaliach Uniwersytetu Warszawskiego.

Uzyskał pierwsze miejsce w plebiscycie ,,Radiowiec w sieci 2008” organizowanym przez portal: mediafm.net i otrzymał statuetkę ,,złotego mikrofonu”.

Korzystając z swojego zawodowego doświadczenia, zajmuje się również prowadzeniem wielu wydarzeń korporacyjnych, jak i festiwali muzycznych. Na scenie szybko nawiązuje kontakt z publicznością, wprowadzając ją w klimat eventu i operując przy tym świetnym poczuciem humoru.